Dzisiaj dzięki współpracy z Fundacją Glossarium mogliśmy gościć w naszej siedzibie przedsiębiorczą młodzież, która wzięła udział w grze miejskiej dotyczącej przedsiębiorczości. Zacznijmy jednak od początku.

W ramach realizowanego projektu „Stacja Sukces”, 18 listopada 2022 odbyła się gra miejska pn. „Misja Sukces”, która miała na celu rozwijanie umiejętności przedsiębiorczych i edukację ekonomiczną wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z Żor. Gra miejska odbyła się z udziałem 6 grup młodzieży, które entuzjastycznie wzięły udział w tej unikalnej formie edukacyjnej. Wydarzenie było finansowane z środków Fundacji Empiria i Wiedza.

Głównym celem gry „Misja Sukces” było stworzenie symulacji biznesowej, w której uczestnicy mogli w praktyce doświadczyć procesu prowadzenia własnej firmy. Poprzez podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów i podejmowanie inwestycji, grupy młodzieżowe miały za zadanie wykazać się przedsiębiorczością, strategicznym myśleniem i umiejętnościami zarządzania.

W grze wzięło udział 6 grup młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z Żor. Każda grupa składała się z uczniów, którzy później uczestniczyli będą w warsztatach związanych z edukacją ekonomiczną.

Gra miejska rozpoczęła się o godzinie 10:00 na terenie miasta Żory. Każda grupa otrzymała zestaw zadań, misji i wyzwań, które musiała zrealizować w określonym czasie. Zadania obejmowały różne aspekty prowadzenia biznesu, takie jak planowanie, marketing, zarządzanie finansami i negocjacje. Grupy miały okazję współpracować, podejmować decyzje i rozwijać swoje umiejętności przedsiębiorcze. Podczas gry uczestnicy korzystali z różnych narzędzi i materiałów, takich jak mapy, kalkulatory, notatki oraz telefony komórkowe do komunikacji z organizatorami gry.

Gra miejska „Misja Sukces” przyniosła wiele pozytywnych efektów. Uczestnicy mieli możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności, a także rozwinięcia umiejętności pracy zespołowej, kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. W trakcie gry, uczestnicy byli także pod stałą obserwacją i wsparciem tutorów, którzy udzielali wskazówek i służyli pomocą w razie potrzeby.

Gra miejska „Misja Sukces” okazała się udanym elementem realizowanego projektu „Stacja Sukces”. Uczestnicy wykazali się zaangażowaniem, pomysłowością i zdolnościami przedsiębiorczymi. Praktyczne doświadczenia, jakie zdobyli podczas gry, będą miały pozytywny wpływ na ich rozwój osobisty i zawodowy. Gra miejska „Misja Sukces” stanowiła unikalną okazję do łączenia nauki z zabawą i praktycznym działaniem.

Autorką scenariusza gry miejskiej jest mgr Anna Buksa – pedagożka i animatorka kultury, instruktorka harcerska w stopniu harcmistrzyni, trenerka NGO i trenerka kompetencji miękkich.

Skip to content