W dniu 15 marca 2023 r. odbył się finał konkursu biznesplanów dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w Żorach. W konkursie wzięło udział wiele ambitnych i utalentowanych uczniów, którzy przedstawili swoje pomysły na rozwój przyszłych biznesów. Do ścisłego finału zakwalifikowały się 3 zespoły, których prace zostały najlepiej ocenione na pierwszym etapie konkursu.

Młodzieży wysłuchała Komisja Oceniająca w składzie Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, Andrzej Zabiegliński – Prezes KSSE okręg żorsko-jastrzębski, Dominik Krusberski – Naczelnik Wydziału Edukacji UM Żory i Honorata Potempa – koordynatorka projektu „Stacja Sukces”. Przed Komisją postawiono trudne zadanie, by wybrać najlepszy z najlepszych. O tytuł laureata walczyły zespoły:

· Dominika Tomasik i Anna Dziwoki „Enjoy Events”

· Maciej Wiśniewski „Sip of Coffee”

· Laura Kisielewicz i Julia Murzyn „Projekt: OxyTree” – projekt powstał pod opieką Prezeski Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która pracowała w nim jako tutorka!

Po zakończeniu wszystkich prezentacji, Komisja zdecydowała, że zwyciężczyniami konkursu biznesplanów zostały Dominika Tomasik i Anna Dziwoki, które przedstawiły projekt firmy Enjoy Events zajmującej się organizacją imprez. Ich pomysł został oceniony przez komisję jako jednocześnie innowacyjny, praktyczny i realny do uruchomienia. Enjoy Events zapewnia organizację wszelkiego rodzaju imprez, od wesel po imprezy korporacyjne. Firma oferuje wyjątkowe rozwiązania, takie jak pomysłowe dekoracje, niebanalne menu, kreatywną oprawę muzyczną, a także wsparcie w planowaniu i realizacji całej imprezy. Wszystko to w oparciu o indywidualne potrzeby klientów i ich oczekiwania. Dodatkowym atutem przedsiębiorstwa jest wprowadzenie na rynek dedykowanej aplikacji do rezerwacji proponowanych usług. Komisja doceniła realność pomysłu Dominiki i Anny, a także ich umiejętności prezentacyjne. Zwycięski zespół otrzymał nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Konkurs biznesplanów był doskonałą okazją dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w Żorach, aby pokazać swoje umiejętności i zaprezentować pomysły na przyszłe biznesy.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im powodzenia w przyszłych projektach!

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu Stacja Sukces!, który jest dofinansowany z programu Kierunek Sukces, który finansuje Fundacja Empiria i Wiedza.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pani Honoraty Potempy i pani Anny Buksy, które przygotowały projekt i zaprosiły nas do jego współtworzenia.

Skip to content